بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی کدام‌اند؟

بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی کدام‌اند؟

حتماً شنیده‌اید که با تماشای فیلم و سریال می‌توانیم زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم. پس اگر شما هم به دنبال چند سریال برای تقویت زبان خود هستید، با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی و وب‌سایت‌هایی برای دانلود آنها بپردازیم.

نقش سریال‌ها در یادگیری زبان انگلیسی

ما با تماشای سریال در درجه اول جملات و واژگان را می‌شنویم. روی مهارت شنیداری یا  listening ما کار می‌شود، مخصوصاً اگر در ابتدا از زیرنویس انگلیسی استفاده کنیم. همچنین با دایره بیشتری از لغات و اصطلاحات جدید آشنا می‌شویم. با بکار بردن تکنیک سایه یا shadow(تکرار کردن آن چه که می‌شنوید با صدای بلند) می‌توانید روی تلفظ و لهجه خود نیز کار کنید. حتماً در نظر داشته باشید که تماشا‌ی فیلم و سریال بسیار کمک‌کننده خواهد بود اما به‌تنهایی کافی نیست.

بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی کدامند؟
بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی کدام‌اند و چطور باعث تقویت زبان می‌شوند؟

چطور با دیدن سریال، زبان خود را تقویت کنیم؟

  • فیلم‌ها را با زیرنویس انگلیسی ببینید.
  • هر فیلم را حداقل 2 بار تماشا کنید. برای بار دوم، فیلم را بدون زیرنویس ببینید.
  • واژه‌ها و جملاتی که بیشتر استفاده می‌شود را یادداشت کنید و بعداً مطالعه نمایید.
  • به زبان بدن و نحوه ادا‌ی کلمات و آوا‌ها دقت کنید. سعی کنید قسمت‌هایی از فیلم را pause کنید و جملات را با صدای بلند تکرار کنید.
  • فیلم‌های ساده‌تر و جذاب‌تر را انتخاب کنید. اگر فیلم‌ها و دیالوگ‌های آن‌ها دشوار باشند، یادگیری شما با مشکل مواجه می‌شود زیرا به دلیل سرعت بالای صحبت، لغات و عبارات نا‌آشنا و عدم یادگیری، دلسرد خواهید شد.
  • می‌توانید از فیلم‌هایی شروع کنید که داستان آن را می‌دانید یا رمان آن را خوانده‌اید. این کار باعث می‌شود شما روی جملات و واژگان تمرکز کنید نه روی داستان فیلم.

بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی

سریال Friends

سریال Friends یکی دیگر از بهترین سریال‌های انگلیسی است. این سریال کمدی در 10 فصل پخش شده است و پر از شوخی و خنده است. داستان در مورد چند فرد نیویورکی است که در دهه سوم زندگی‌شان هستند. در واقع داستان دوستانی است که در مشکلات زندگی به همدیگر کمک می‌کنند و یکدیگر را به چالش می‌کشند.

این سریال، برای شروع می‌تواند از بهترین گزینه‌ها باشد زیرا شما شاهد مکالمات روزمره هستید نه اصطلاحات پیچیده و تخصصی.

سریال How I met your mother

از دیگر بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی می‌توان سریال How I met your mother را نام برد. این سریال کمدی از 9 فصل تشکیل شده است. داستان این سریال از سال 2030 آغاز می‌شود که در آن، نقش اصلی خاطرات ملاقات با همسرش را برای دختر و پسر خود تعریف می‌کند.

این سریال نیز مانند سریال Friends، چندان سخت نیست و برای آموزش لغات و اصطلاحات کاربردی و تقویت روابط اجتماعی بسیار مفید خواهد بود.

سریال how I met your mother از بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی!
سریال How I met your mother، برنده 5 جایزه امی!

سریال 13 reasons why

یکی دیگر از بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی،  reasons why13 است. این سریال در ژانر درام نوجوانان و معمایی و در 4 فصل و 49 قسمت منتشر شده است. داستان این سریال درباره یک دختر نوجوان است که قبل از خودکشی خود، 13 دلیل را برای خودکشی خود شرح می‌دهد

سریال See

سریال See یا دیدن، سریالی است در ژانر علمی تخیلی درام که از بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی است. داستان این سریال این است که در قرن بیست و یکم، کره زمین آلوده به ویروسی بسیار مرگبار می‌شود. طوری که جمعیت انسان‌های روی زمین، به زیر 2 میلیون نفر کاهش می‌یابد. همین 2 میلیون‌نفری که زنده مانده‌اند هم قدرت بینایی خود را ازدست‌داده‌اند و کور شده‌اند. این کوری ارثی است و به نسل‌های بعد منتقل می‌شود. درحالی‌که انسان‌ها به زندگی قبیله‌ای بازگشته‌اند و برای شکار در حالت نابینایی تلاش می‌کنند، دوقلوهایی به دنیا می‌آیند که نابینا نیستند و توان بینایی دارند. در آن زمان، بینایی جرمی است نابخشودنی که تاوان آن مرگ است.

see سریالی برای بهبود انگلیسی شما!
سریال See از بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی!

سریال Big little lies

سریال Big little lies یا دروغ‌های کوچک بزرگ، یک سریال درام آمریکایی است که از بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی هست. داستان این سریال این است که مرگ مشکوکی در یک مراسم خیریه اتفاق می‌افتد که توجهات را به سمت 3 مادر جلب می‌کند.

سریال Black mirror

سریال Black mirror یا آینه سیاه که یکی دیگر از بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی در ژانر علمی تخیلی است که در 5 فصل منتشر شده است. این سریال در هر قسمت از خود سعی دارد با داستان‌هایی جذاب و متفاوت، اعتراض خود نسبت به پیشرفت روزافزون تکنولوژی و همچنین اعتیاد مردم به آن را نشان دهد.

سریال Emily in Paris

این سریال یکی دیگر از بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی در ژانر کمدی درام در 2 فصل و 20 قسمت است. در این سریال، امیلی که یک زن آمریکایی است، یک سفر کاری به پاریس خواهد داشت و درحالی‌که به دنبال عشق است، می‌کوشد تا در محل کارش نیز موفق باشد.

سریال Emily in Paris در ژانر کمدی درام جز بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی
سریال Emily in Paris یکی از بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی!

سریال When they see us

سریال When they see us یک مینی سریال 4 قسمتی در ژانر تاریخی و درام است. داستان این سریال در مورد 5 نوجوان سیاه‌پوست است که به اتهام تجاوز بازداشت و محاکمه می‌شوند.

سریال This is us

سریال This is us  یک سریال کمدی درام است که در 5 فصل و 54 قسمت منتشر شده است. داستان این سریال در مورد یک خانواده با 3 فرزند است که اتفاقات کوچک و بزرگ زندگی آن‌ها شرح داده می‌شود. این اتفاقات در 3 بازه زمانی گذشته، حال و آینده رخ می‌دهند.

سریال Sherlock

این سریال در ژانر درام جنایی است و از بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی به شمار می‌رود. سریال Sherlock در 4  فصل و 13 قسمت منتشر شده است. داستان این سریال در لندن رخ می‌دهد که در آن کارآگاه شرلوک هولمز به همراه دوستش در حل پرونده‌های تبهکاری مشاوره می‌دهد.

Sherlock  را از دست ندید!
سریال Sherlock ، از سریال‌های پیشنهادی برای یادگیری زبان انگلیسی!

سریال Better call saul

از دیگر بهترین سریال‌ها می‌توان به سریال Better call saul اشاره کرد که در ژانر درام کمدی و در 6 فصل و 63 قسمت منتشر شده است. این سریال داستان یک وکیل قانون‌گریز را شرح می‌دهد که به دست قانون گرفتار شده است.

سریال The wilds

یکی دیگر از سریال‌هایی که می‌توانید برای یادگیری زبان انگلیسی تماشا کنید، سریال The wilds در ژانر درام ماجراجویی است. این سریال در مورد یک گروه دختر نوجوان است که هواپیما‌ی آن‌ها در جزیره‌ای سقوط می‌کند و آن‌ها باید برای زنده ماندن بجنگند. پیچشی که در این درام مهیج وجود دارد این است که این دختران به‌صورت تصادفی در این جزیره گیر نیفتاده‌اند.

سریال The Queen’s Gambit

سریال The Queen’s Gambit  در ژانر درام و خانوادگی یکی دیگر از  بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی. این مینی سریال داستان دختر یتیمی است که در بازی شطرنج استعداد خاصی دارد و تبدیل به یکی از بهترین شطرنج‌بازان تاریخ می‌شود.

The Queen's Gambit مینی سریال برنده برای برنده ها!
سریال The Queen’s Gambit، برنده جایزه بهترین مینی سریال در سال 2021!

معرفی چند اپلیکیشن برای تماشای سریال

اپلیکیشن IMDb یک اپلیکیشن اندرویدی است که جدید‌ترین فیلم و سریال‌ها در آن منتشر می‌شود. این برنامه از زبان‌های ایتالیایی، اسپانیایی، پرتغالی، انگلیسی، کره‌ای، ژاپنی و چینی پشتیبانی می‌کند. وجود اخبار، بیوگرافی، مصاحبه و اطلاعات کاملی در مورد بازیگران، کارگردانان و دیگر افراد مشهور از دیگر نکات مثبت این برنامه هست.

همچنین در قسمت Parents Guide شما می‌توانید ارزیابی فیلم را از نظر میزان خشونت، مصرف الکل و مواد مخدر، فحاشی و … مشاهده کنید و فیلم متناسب با سن و شرایط خود را پیدا کنید.

دسترسی به فیلم‌ها و سریال‌های مختلف با IMDb
اپلیکیشن IMDb، از بهترین راه‌ها برای دسترسی به فیلم‌ها و سریال‌های مختلف!

Netflix نیز از دیگر برنامه‌هایی است که دسترسی به فیلم‌ها و سریال‌های مختلف را آسان کرده است. توجه داشته باشید که این برنامه نیز مانند IMDb، در ایران فیلتر است و برای اجرای آن نیاز به فیلترشکن دارید.

معرفی چند سایت برای تماشای سریال و زیرنویس

از سایت‌های رایگان برای دانلود فیلم‌های زبان اصلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

Digimovies

Film2media

Valamovie

Avamovie

Moviecottage

Sermovie

Film2sun

Mobomovies

Almasmovie

Enama

چند مورد از سایت‌های اشتراکی:

Bia2movie

Nightmovie

Warez-ir

30nama

Foxmovie

سایت‌هایی برای زیرنویس:

Subscene

Subkade

Submoviez

برای انداختن زیرنویس روی ویدئو کافی است فیلم را پلی کنید و روی آن راست کلیک کنید. روی گزینه subtitle و بعد load subtitle بزنید. فایل زیرنویس را انتخاب کنید و تمام.

کلام آخر

در این مقاله به معرفی و بررسی 13 مورد از بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی پرداختیم و یاد گرفتیم که چطور با تماشا‌ی سریال می‌توانیم زبان خود را تقویت کنیم. همچنین در انتها چند اپلیکیشن و سایت هم برای دسترسی به فیلم و سریال‌های مختلف معرفی کردیم. امید است با خواندن این مقاله چند قدم به پاسخ سؤالات خود نزدیک‌تر شده باشید.