منابع خودآموز زبان انگلیسی و بهترینهای آنها

منابع خودآموز زبان انگلیسی و بهترینهای آنها

با وجود روش‌ها و متدهای متنوع یادگیری زبان، گاهی کتاب‌های انگلیسی می‌توانند جز بهترین منابع خودآموز زبان انگلیسی باشند. اگرچه به گفته برخی هزاران دلیل وجود دارد که مناسب بودن آنها را برای ما زیر سؤال ببرند. شاید شبیه خواندن دفترچه راهنمای کسل‌کننده یا مملو از کلمات فنی باشند که شما هرگز استفاده نخواهید کرد. گهگاه ریسک این نیز وجود دارد که در صورت عدم علاقه شما به کتاب آن را زمین بگذارید و هرگز تمام نکنید. پس باید کتابی را انتخاب کنید که شما را علاقه‌مند کند. اما اصلاً چرا کتاب؟

باید بدانید تمامی مطالب آموزشی رایگان نیز هزینه‌ای برای شما دارند: زمانتان. هر چه زمان بیشتری صرف برنامه‌های ضعیف یادگیری کنید زمان کمتری برای دیگر اهداف و علایقتان دارید. بیشتر زبان‌آموزانی که سرعت بالایی در یادگیری دارند زمان بیشتری را صرف خودآموزی در خانه از طریق کتاب‌ها – نه فیلم‌ها یا بازی‌ها – می‌کنند.

مواردی که قبل از خرید کتاب باید در نظر بگیرید

وقتی به دنبال کتابی عالی هستیم فاکتورهای مهمی هستند که باید در نظرشان گرفت. شما که مبتدی هستید باید بدانید کدام کتاب مرتبط با نیازهایتان است. یعنی بعد از شناختن سطح زبانی خودتان به دنبال آن دسته از منابع خودآموز زبان انگلیسی بروید که مناسب نیازهای زبانی شما باشند. به بیان دیگر آیا اهداف شما صرفاً معطوف به یادگیری مبانی انگلیسی است یا آمادگی برای سفر به کشوری انگلیسی‌زبان، پذیرش دانشگاه و یا بهتر کردن انگلیسی تخصصی کسب‌وکارتان؟ پس تا پایان همراه من باشید.

کتاب‌هایی برای زبان‌آموزان مبتدی

English for everyone course book: Level 1 beginner

این کتاب راهنمایی عالی برای مبتدیان است که تمامی موضوعات پایه‌ای انگلیسی از جمله محل کار، خانه، اوقات فراغت و روزمره را در خود جای‌داده است. همچنین شامل طیف وسیعی از فعالیت‌هایی هست که هر چهار مهارت انگلیسی را پوشش می‌دهد. با تمرین‌ها و جلوه‌های بصری زیادی که بر واژگان و قوانین گرامری تمرکز دارد. اینکه این کتاب مخصوص خودآموزی طراحی شده ویژگی‌ای است که آن را از سایر منابع خودآموز زبان انگلیسی متمایز کرده است. بنابراین مناسب کسانی است که دنبال چیزی راحت و قابل‌فهم برای مطالعه هستند.

یکی از منابع خودآموز زبان انگلیسی عالی برای مبتدی ها
انگلیسی را زیبا یاد بگیرید!

Cutting edge: elementary

این کتاب و لوح فشرده همراهش به 12 فصل تقسیم شده است که شامل فعالیت‌های تقویت مهارت اسپیکینگ و تمرین‌های صوتی و ویدئویی هستند، فعالیت‌هایی که تمرکزشان بر به‌کاربردن مسائل فرهنگی و جهانی است. پرتال آنلاین همراهش به نام ” آزمایشگاه انگلیسی من” یکی از بهترین قسمت‌های آن است مستلزم دسترسی به اینترنت است. این ویژگی شامل نه‌تنها محتوای بیشتر صوتی و تصویری است بلکه فعالیت‌هایی با ضبط صدا است که می‌تواند برای افرادی که به دنبال تقویت مهارت‌های صحبت‌کردن و تلفظ خود هستند یکی از بهترین منابع خودآموز زبان انگلیسی باشد.

cutting edge  کتابی برای زبان آموزان پایه
آزمایشگاه انگلیسی در خانه شما!

Global beginner course book

این کتاب با داشتن تعداد زیادی ریدینگ پیرامون مسائل بین‌المللی متنوع که واژگان غنی و موضوعاتی چندفرهنگی جذاب را موردتوجه قرار می‌دهد انتخابی منحصربه‌فرد میان دیگر منابع به فرد به‌حساب می‌آید. کتابی همراه با کتاب تمرین الکترونیکی با تمرین‌های لیسنینگ و تلفظ. فعالیت‌ها شامل تمرین‌های تکرار، پرکردن جای خالی، آزمون تستی و…است.

فرهنگ و انگلیسی را هر دو با هم بیاموزید
انگلیسی را با فرهنگ بیامیزید!

برای سطوح متوسط و پیشرفته

English unlimited: intermediate coursebook

هدف این کتاب آموزش مهارت‌های ارتباطی با موردتوجه قراردادن موضوعات جهانی دنیای واقعی است که در نهایت زبان‌آموزان را آماده بهره‌بردن از انگلیسی برای تعاملات بین‌المللی می‌کند. از طریق این شکل از فعالیت‌ها، ارائه زندگی واقعی، مجهز کردن زبان‌آموزان به مهارت‌ها و استراتژی‌های لازم برای تعاملی سرشار از اعتمادبه‌نفس و تمرکز بر شایستگی بین فرهنگی به‌عنوان مهارت پنجم افراد می‌توانند تبدیل به ارتباط گران حساس‌تر و مؤثرتری شوند.

English Unlimited منبعی خودآموز برا سطح متوسطه
جهان واقعی، منبع خودآموز شما!

Insight: advanced

سری کتاب‌های insight با متونی که به‌دقت گزینش شده‌اند سعی بر توسعه مباحثه درباره فرهنگ و ادبیات انگلیسی دارد. موضوعاتی از قبیل اقتصاد، علوم، زبان استعاره، پیشوندهای معمول در لغات تخصصی، هنر و فرهنگ‌های مختلف کشورهای انگلیسی‌زبان با ارائه واژگانی جدید مربوط به هر موضوع. پیچیده‌ترین مهارت‌های زبانی انگلیسی در سطح پیشرفته آن پوشش داده شده است. بنابراین شما می‌توانید در محیط‌های دانشگاهی و حرفه‌ای به‌خوبی عمل کنید.

این کتاب یکی از آن منابع خودآموز زبان انگلیسی است که علاوه بر داشتن بانک واژگانی گسترده درانتهای خود، هر 10 فصلش را با قسمت جداگانه‌ای برای واژگان و مرور به آخر رسانده است.

انگلیسی در سطح آکادمیک با insight
تخصص با کتاب‌های insight

بهترین کتاب‌ها برای یادگیری گرامر

با وجود ساده نبودن مبحث گرامر، وجود کتاب‌های بی‌شمار می‌تواند آن را پیچیده‌تر و گیج‌کننده‌تر ازآنچه که باید، کند. 2 کتاب زیر منابعی عالی برای آسان کردن گرامر و درعین‌حال جالب کردن آن هستند.

English grammar in use

یکی از منابع خودآموز گرامر زبان انگلیسی که نباید فراموش شود
گرامر انگلیسی در خانه!

به‌عنوان یکی از بهترین کتاب‌ها در دنیای گرامر، این مجموعه 3 سطحی هر موضوعی را به‌راحتی توضیح و تمرین‌ها و مثال‌های فراوانی را برای علاقه‌مندان فراهم کرده است. در پایان کتاب، تستی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید متوجه شوید کدام موضوعات گرامر برای شما چالش‌برانگیزتر هستند.

مطالعه موضوعاتی که برای شما جالب‌تر یا حتی گیج‌کننده‌تر است می‌تواند بهترین راه برای شروع خواندن این کتاب باشد.

Practical English Usage

داشتن حجم زیادی از اطلاعات می‌تواند یکی از مشکلاتی باشد که برای کتاب‌های گرامر مطرح است. علت این امر آن است که این کتاب‌ها عموماً توسط زبان‌شناسان نوشته شده است که علاقه‌مند به علوم، تاریخ و روان‌شناسی زبان هستند. در نتیجه، قادر به شرح مشکلات متداول زبان‌آموزان نیستند. در مقابل این کتاب در میان منابع خودآموز زبان انگلیسی به طور خاص با طراحی ساده و قابل‌فهم برای علاقه‌مندانی منتشر شده است که به‌راحتی می‌خواهند مسلط به گرامر زبان انگلیسی بشوند.

گرامر انگلیسی را ساده یاد بگیر
گرامر انگلیسی راحت‌تر از همیشه!

شما چه کتابی را برای یادگیری واژگان استفاده می‌کنید؟

وسعت دادن دایره واژگان انگلیسی گاهی می‌تواند کار سختی باشد. شما نه‌تنها باید معنای یک لغت را یادگیری بگیرید بلکه باید از چگونگی تلفظ، نوشتن و استفاده آن در جمله شناخت داشته باشید. اما مسئله دیگری هم مطرح است، اینکه چطور این لغت را به‌صورت طبیعی و مانند یک فرد نیتیو به کار ببرید.

مطالعه هم آیی ها (کلماتی که فقط در حالت و همنشینی با کلمات خاصی قابل‌قبول‌اند) کمک زیادی در نیتیو و طبیعی صحبت‌کردن شما می‌کند. دانشگاه کمبریج کتاب ENGLISH COLLOCATIONS IN USE  را برای علاقه‌مندانی که در پی توسعه دایره واژگانی و یادگیری اصطلاح‌ها و عبارات فعلی در مورد هر موضوعی هستند را معرفی کرده است. خواندنش را از دست ندهید!

ENGLISH COLLOCATIONS IN USE کتابی برای تمام کسانی که میخواهند مانند یک نیتیو حرف بزنند.
انگلیسی را مثل یک نیتیو صحبت کن!

بهترین کتاب‌های آیلتس

Get ready for IELTS

این مجموعه چهارجلدی – که برای هر 4 مهارت طراحی شده – یکی از بهترین و مناسب‌ترین منابع خودآموز زبان انگلیسی برای شروع مطالعه آزمون آیلتس است. همچنین مناسب زبان‌آموزان سطوح پایین‌تر است که قصد کسب نمره 4 تا 5 را دارند. این چهار کتاب شامل: آمادگی برای آزمون reading، آمادگی برای آزمون listening، آمادگی برای آزمون speaking و آمادگی برای آزمون writing است.

آیلتس را با این منابع خودآموز شروع کنید
منبعی برای تازه آیلتسی‌ها!

  کتاب‌های  Collins for IELTS

این مجموعه 6 جلدی مناسب علاقه‌مندانی است که سطح زبانی آنها حداقل نمره 5 آیلتس است و به دنبال بهبود آن تا نمره 7 هستند. پس برای آشنایی بیشتر با این مجموعه با من همراه باشید.

Listening for IELTS

این کتاب دربرگیرنده 12 درس است که هرکدام به موضوعی متفاوت می‌پردازند. هر درس به 3 بخش جداگانه تقسیم شده است. در بخش اول واژگان موردنیاز به زبان‌آموزان ارائه می‌شود. در بخش دوم تمرکز بر یادگیری استراتژی‌های مهم برای پاسخ‌دادن به سؤالات است. در نهایت در بخش پایانی زبان‌آموز با حل سؤالات اصلی آزمون آیلتس و چک کردن جواب‌ها با داشتن پاسخ‌نامه به محک‌زدن مهارت‌های خود می‌پردازد.

یکی از برترین منابع خودآموز زبان انگلیسی در لیسنینگ
یک کتاب، یک دنیا تجربه

reading for IELTS

این کتاب برای متقاضیان آزمون آکادمیک آیلتس و به چالش کشیدن افرادی که بر این باورند هرگز نمره بالایی در این مهارت کسب نخواهند کرد طراحی شده است. با خواندن این کتاب می‌توانید راهکارها و تکنیک‌های لازم برای بهبود نمره ریدینگ تان را آموزش و با اشتباهات متداولی که داوطلبان در این آزمون انجامشان می‌دهند آشنا شوید.

Reading For Ielts کتابی برای تقویت مهارت شما
درک مطلب خود را بهبود ببخشید!

Writing for IELTS

  شاید بتوان گفت که این بخش از آزمون جایی است که زبان‌آموز می‌تواند تمامی مهارت و دانش زبانی خود را به رخ بکشد و بیشترین زمان آمادگی برای به‌دست‌آوردن نمره بالا را از آن خودکرده است. این کتاب یکی از همان منابع خودآموز زبان انگلیسی است که باید برای فراگرفتن تکنیک‌ها و راه‌های کسب نمره 7 به سراغ آن بروید. البته که از گرامر و لغت نباید غافل شوید. شما هرگز نمی‌توانید بدون داشتن دایره واژگان خوب و تسلط بر گرامر حتی با دردست‌داشتن یکی از بهترین منابع به نمره 5 هم فکر کنید!

کتابی جامع برای بالا بردن سطح writing شما
تمامی آنچه باید درمورد رایتینگ بیاموزید!

Speaking for IELTS

این کتاب 12  درسی تمامی واژگان موردنیاز برای هر موضوع، تکنیک‌های مؤثر پاسخگویی، نکاتی برای بهبود تلفظ و نمونه سؤالات واقعی آزمون آیلتس با جواب‌های احتمالی که در آنها تنوع واژگانی و گرامری گنجانده شده است را به شما ارائه می‌دهد.

Speaking For IELTS را به عنوان یکی از ویترین منابع خودآموز انگلیسی فراموش نکنید
صحبت کردنتان را به تنهایی تقویت کنید!

Vocabulary for IELTS

داشتن دایره واژگانی گسترده در هر 4 مهارت آزمون آیلتس کمک به سزایی به بالابردن نمره شما می‌کند. این کتاب با ارائه شمار زیادی از واژگان آکادمیک با تنوع موضوعی و تمرین‌های متعدد برای به‌کارگیری آنها به داوطلبان در بهبود توانایی‌شان به‌ویژه در بحث ریدینگ، اسپیکینگ و رایتینگ می‌تواند یاری‌رسان باشد.

Grammar for IELTS

یکی از منابع خودآموز زبان انگلیسی در زمینه گرامر را می‌توان این کتاب دانست. زبان‌آموزان عزیز این را مدنظر داشته باشند که این منبع تنها مناسب داوطلبینی با سطح مناسبی از زبان انگلیسی است. با داشتن 20 درس و آموزش گرامرهای لازم و مناسب به‌کارگیری در آزمون آیلتس و وجود تمرین‌های متنوع برای یادگیری و به‌کارگیری آنها این کتاب می‌تواند تغییری ملموس در توانایی‌های شما ایجاد کند.

در پایان

امروز من برای تمامی سطوح زبان‌آموزان و با درنظرگرفتن اهداف یادگیری و مهارت‌ها کتاب‌هایی را پیشنهاد کردم. این منابع خودآموز زبان انگلیسی طیف زیادی از اهداف و سطوح یادگیری را برای انتخاب شما پوشش می‌دهد. بعضی از این کتاب‌ها کمی گران هستند اما وقتی این‌طور در نظر بگیرید که بعد از مطالعه، هفته‌ها ماه‌ها و سال‌ها بعد می‌توانید به آنها برگردید متوجه می‌شوید که اینها در واقع ارزان‌ترین سرمایه‌گذاری‌ای است که شما برای آموزش انجام داده‌اید.