ویژگی‌های بهترین آموزشگاه‌های زبان انگلیسی

ویژگی‌های بهترین آموزشگاه‌های زبان انگلیسی

هر‌ساله مؤسسات و آموزشگاه‌های مختلف در سراسر جهان با هم به رقابت می‌پردازند تا در انتهای سال عملکرد خوبی داشته باشند.آنها می خواهند در ارزشیابی‌های مختلف به بهترین جایگاه دست یابند. در این مقاله قصد داریم به معیارها‌ و  ویژگی‌های بهترین آموزشگاه‌های زبان انگلیسی  بپردازیم. ما بررسی می‌کنیم که هر آموزشگاهی برای کسب جایگاهی مطلوب در چه زمینه‌هایی می‌تواند مانور دهد.

از ویژگی‌های بهترین آموزشگاه‌های زبان انگلیسی چه می دانید؟
برای قرارگیری در بین بهترین آموزشگاه‌های زبان انگلیسی چه معیار‌هایی را باید رعایت کرد؟!

دوره‌های طراحی شده

یکی از ویژگی‌های بهترین آموزشگاه‌های زبان انگلیسی، دوره‌های طراحی شده هست. یک آموزشگاه محبوب برای هر رده سنی و برای هر قشری اعم از کارمند، دانشجو و … دوره‌های خاص خود را دارد. یعنی این آموزشگاه با طراحی دوره‌هایی برای سنین مختلف از خردسال تا بزرگسال می‌تواند دامنه داوطلبان و متقاضیان خود را افزایش دهد. همچنین می‌تواند با بهره‌گیری از افراد متخصص، دوره‌هایی مخصوص افرادی که شاغل یا دانشجو هستند یا به هر دلیلی نمی‌توانند با شرایط دیگر دوره‌ها هماهنگ شوند طراحی کند.

برای مثال دوره‌ای که جلسات آن تنها در روز‌های پنج‌شنبه و جمعه برگزار شود. یا اینکه دوره‌ها و کلاس‌ها به‌صورت مجازی برگزار شود. برای این مورد، هم می‌توان کلاس‌های آنلاین برگزار کرد و هم می‌توان دروس را از قبل ضبط و به‌صورت فایل‌های ویدئویی برای داوطلب ارسال کرد. در این حالت داوطلب می‌تواند هر‌زمان که برایش میسر بود، به تماشای ویدئوها بپردازد. در این روش نیاز‌مند راهکار‌هایی هستیم که داوطلب را ملزم به نگاه‌کردن ویدئوها و انجام تکالیف کند. برای مثال می‌توان برای داوطلب یک ددلاین را برای ارسال تکالیف مشخص کرد. همچنین تا زمانی که فرد تکالیف خود را ارسال نکرده، ویدئو جلسه بعد برای وی ارسال نشود.

دوره‌های مخصوص خردسالان، یک امتیاز خوب برای آموزشگاه
برگزاری دوره‌های مخصوص خردسالان می‌تواند امتیاز خوبی برای آموزشگاه محسوب شود.

داشتن دوره‌های مجازی به‌صورت آنلاین و آفلاین مزیت بسیار بزرگی برای آموزشگاه به شمار می‌رود. البته نباید از آموزش حضوری نیز غافل شد. برای اینکه افرادی که شرایط شرکت در کلاس‌های حضوری را دارند هم بتوانند در آموزشگاه ثبت‌نام کنند. در این مورد مکانی که آموزشگاه واقع شده، فضای آموزشگاه و طراحی داخلی آن بسیار اهمیت دارد. در کل برای دارابودن ویژگی‌های بهترین آموزشگاه‌های زبان انگلیسی باید به‌تمامی کلیات و جزئیات توجه کرد و در هیچ موردی کم نگذاشت تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

اهمیت برگزاری کلاسهای حضوری و فضای آن
در برگزاری کلاس‌های حضوری فضای داخلی آموزشگاه و کلاس‌ها، اهمیت بسیار دارد.

اساتید دوره‌ها

یکی دیگر از راه‌هایی می‌توانید خود را از ویژگی‌های بهترین آموزشگاه‌های زبان انگلیسی بهره‌مند سازید، توجه و انتخاب اساتیدی هستند که در مؤسسه مشغول به فعالیت هستند. برای افزایش بازدهی دوره‌ها، باید از اساتید با‌تجربه و باسابقه استفاده کرد. به عبارتی دیگر بهتر است آموزشگاه برای حفظ کیفیت کار از اساتید تازه‌کار استفاده نکند تا تبدیل به مکانی برای آزمون‌وخطا و … نشود. البته این بدین معنی نیست که از اساتید جوان نباید استفاده کنیم. بلکه حتی می‌توانیم در کنار اساتید با‌تجربه و باسابقه از جوانان باانگیزه هم استفاده کنیم. این اساتید جوان در صورت داشتن مهارت، برای دوره‌های کودکان و نوجوانان می‌توانند عملکرد بسیار خوبی داشته باشند.

فعالیت در فضای مجازی

امروزه فضای مجازی تبدیل به بستری برای فعالیت جهت معرفی مؤسسات و آموزشگاه‌های مختلف شده است. فلذا فعالیت در فضای مجازی نیز می‌تواند برای ما یکی دیگر از ویژگی‌های  بهترین آموزشگاه‌های زبان انگلیسی به ارمغان آورد. برای این مورد آموزشگاه بایستی در تمامی اپ‌ها نظیر تلگرام، اینستاگرام، فیس‌بوک و … همچنین سایت‌های اینترنتی نیز فعالیت داشته باشد و تنها به یک برنامه خاص بسنده نکند. برای این موردنیاز است که علاوه بر معرفی آموزشگاه، اساتید و دوره‌ها، فعالیت‌هایی نظیر کلیپ‌های آموزشی، تست‌ها و کوییز‌های جذاب و نظرسنجی و … نیز مدنظر قرار داده شود. به دلیل رقابت بالا در این زمینه بهتر است از افراد متخصص جهت فعالیت بهتر و تأثیرگذارتر استفاده کرد. نکته قابل‌توجه در این مورد این است که جدا از جذاب و کاربردی بودن مطلب ارائه شده، محتوای تولیدی باید ظاهر جذابی هم داشته باشد تا بتواند برای بیننده و شنونده ایجاد جذابیت کند.

آموزشگاه خود را در فضای مجازی نیز به رخ بکشید!
فعالیت در فضای مجازی راهی برای معرفی گسترده‌تر آموزشگاه

برای مثال می‌توان در کانال تلگرامی و ویدئوهایی به زبان انگلیسی و با زیرنویس ارسال کرد. حتی آهنگ‌هایی که در جامعه محبوب می‌شوند را همراه با متن و ترجمه آن‌ها ارسال کرد. ن‌ها     احنبخهمچنین بایستی این فعالیت نظم و روال مشخصی داشته باشد. نکته دیگری که نیازمند توجه می‌باشد این است که آموزشگاه در تمامی برنامه‌ها، یک نام و آیدی مشخص داشته باشد تا برای دانشجویان براحتی قابل پیدا کردن و دنبال کردن باشد. و البته بایستی در آیدی خود یک کلمه یا عبارتی نظیر اموزشگاه زبان یا اموزش زبان و … باشد تا در جستجو‌ها به کاربران نمایش داده شود(برای خواندن مقاله درمورد آموزش آنلاین زبان انگلیسی کلیک کنید)

فایلهای صوتی را فراموش نکنید!
ارسال فایل‌های صوتی محبوب جامعه به همراه متن و ترجمه آن، می‌تواند بسیار جذاب باشد.

ویژگی‌های خاص آموزشگاه

اینکه یک آموزشگاه یا مؤسسه ویژگی‌ها و آپشن‌های خاص خود را داشته باشد نیز می‌تواند آن بهره‌مند از یکی دیگر از ویژگی‌های  بهترین آموزشگاه‌های زبان انگلیسی کند. برای مثال می‌توان سایتی طراحی کرد که هر دانشجو در آن یک حساب کاربری داشته باشد و بتواند از طریق آن رفع اشکال کند. یا اگر سؤالی برایش پیش آمد تا قبل از جلسه بعدی بتواند آن را رفع کند.

در این مورد حتی فرد می‌تواند با اساتید دیگر نیز ارتباط داشته باشد و از علم، دانش و تجربه چند استاد استفاده کند. یا حتی می‌توان در برنامه‌هایی مثل تلگرام و واتس‌اپ هم این ویژگی را ایجاد کرد و یک اکانت تحت عنوان اکانت پشتیبانی به دانشجویان جهت رفع اشکال و … معرفی کرد. نوآوری در دوره‌ها نیز جذاب خواهد بود. برای مثال می‌توان در دوره‌های سطوح پیشرفته این ویژگی را قرارداد که دانشجویان بتوانند باتوجه‌به سطحشان برای خود یک هم‌گروهی جهت مکالمه (اسپیکینگ) پیدا کنند. داشتن خلاقیت در این مورد بسیار می‌تواند کار‌آمد باشد ازاین‌جهت که اگر آموزشگاه بتواند خدمات کاربردی خاص خود را داشته باشد، بسیار سریع‌تر و آسان‌تر در شهر معروف می‌شود.

کلام آخر

در این مقاله دریافتیم که معیار‌ها و ویژگی‌های بهترین آموزشگاه‌های زبان انگلیسی چه مواردی هست و آموزشگاه در چه مواردی می‌تواند از آموزشگاه‌های دیگر برتری یابد و به مواردی مانند طراحی دوره‌های مختلف، اساتید دوره‌ها، فعالیت در فضای مجازی، داشتن ویژگی‌ها و خدمات خاص خود و … اشاره کردیم. همچنین گفتیم که بایستی به تمام نکات ریزودرشت توجه کنیم. امید است شما با خواندن این مقاله چند گام به هدف خود نزدیک‌تر شده باشید و به پاسخ سؤالاتتان دست‌یافته باشید.